Binance giełda
Udostępnij znajomym:

Giełda Binance - Rejestracja i zakup kryptowalut.

Giełda Binance jest jedną z największych giełd na świecie gdzie możemy kupować kryptowaluty za PLN. Do wyboru mamy bardzo dużo różnego rodzaju najpopularniejszych kryptowalut na świecie takich jakich nie znajdziemy na giełdzie BitBay. 

Dlaczego warto kożystać z giełdy Binance?

 1. Jest to jedna z największych giełd z bardzo dużym wyborem topowych kryptowalut. 
 2. Prowizje są niskie. Kupisz tutaj kryptowaluty znacznie taniej niż w kantorach czy bitomatach. 
 3. Polski język oraz możliwość zakupy Kryptowalut za złotówki. Możliwość płatności kartą. 
 4. Możesz kupować kryptowaluty używając do tego innych kryptowalut bez weryfikacji konta. Weryfikacja potrzebna dopiero wtedy gdy kupujesz Kryptowaluty za Złotówki i inne waluty lub gdy robisz bardzo duże obroty powyżej 2 BTC na dzień.
 5. Duży wolumen czyli bardzo dużo osób kupuje i sprzedaje swoje kryptowaluty na giełdzie Binance. Dzięki temu ciężej manipulować kursem. Duży wolumen na giełdzie to Twój przyjaciel. 

Giełda Binance jest jedną z największych i najpopularniejszych giełd na świecie gdzie możemy kupować lub sprzedawać swoje kryptowaluty. Giełda Binance zdobyła prestiż i rozrosła się już w roku 2017. Co ciekawe dla nas to to, że od niedawna możemy zakupić swoje pierwsze kryptowaluty na giełdzie Binance również za PLN. Jeśli interesujesz się kryptowalutami to prędzej czy później założysz konto na giełdzie Binance. Co ciekawe operując mniejszymi kwotami (do 2 Bitcoinów dziennie) nie musimy się weryfikować na giełdzie. Natomiast jeśli chcesz zakupić Kryptowaluty za PLN musisz przejść pełną weryfikację. Giełda jest prosta w obsłudze i intuicyjna. Posiada narzędzia zarówno dla amatorów jak i dla profesjonalistów. Na platformie znajdziemy wiele języków w tym polski. 

Aby rozpocząć proces rejestracji kliknij w link poniżej. Przeniesie Cię do strony Binance 

Link rejestracyjny -> https://www.binance.com/pl/register?ref=GQTIJX04

Rejestracja jest bardzo prosta. Zacznij od uzupełnienia swojego maila i hasła oraz potwierdź wymagane zgody. Binance zweryfikuje czy nie jesteś botem wyświetlając Ci okienko z przesuwającym się puzzlem. Dopasuj go w odpowiednie miejsce. 

Binance rejestracja

Następnie przejdź na swoją skrzynkę mailową i potwierdź rejestrację. Jeśli nie ma wiadomości w głównej skrzynce sprawdź oferty lub spam.

Gratulacje! To tyle, konto założone. Jeśli chcesz jedynie operować kryptowalutami i nie potrzebujesz kupować ich za PLN lub inne waluty to nie potrzebujesz weryfikacji. W innym przypadku musisz się jeszcze zweryfikować na giełdzie. 

Weryfikacja

Przejdź do weryfikacji Weryfikacja Binance

Limit bez weryfikacji to 2 BTC dziennie. Wybierz typ weryfikacji konta Indywidualne lub Firmowe. 

Rozpocznij od wypełnienia podstawowych danych osobowych. 

Weryfikacja binance

Następnie wybierz dokument którym chcesz się zweryfikować. Może to być paszport, dowód osobisty lub prawo jazdy.

Weryfikacja Binance

Załącz wykonane zdjęcie lub skan. Ważne jest dobra jakość i czytelność zdjęcia. Jeśli będzie niestarannie wykonane weryfikacja nie przejdzie pomyślnie.

Weryfikacja Binance

Kolejnym etapem będzie pobranie aplikacji Binance na telefon. Jeśli nie możesz pobrać jej na telefon możesz zweryfikować się przez przeglądarkę. Kiedy już ją zainstalujemy przechodzimy do zakładki “Account” i wybieramy “Scan” Za pomocą aplikacji Binance musimy zeskanować kod na stronie weryfikacji. 

Binance weryfikacja

Po zeskanowaniu kodu QR pojawi się prośba o selfi przednią kamerką. Dopasuj twarz do pojawiających się ramek. Po chwili usłyszymy komunikat “Please blink now”. Mrugamy oczami i już. 

Jeśli wykonamy dobrej jakości zdjęcia i postępujemy zgodnie z instrukcją weryfikacja następuje natychmiastowo. 

Zakup na Binance

 1. Przejdź w zakładkę “Kup kryptowaluty”
 2. Wpisz kwotę i wybierz rodzaj waluty
 3. Wybierz kryptowalutę, którą chcesz kupić za gotówkę i przejdź dalej

Zakup kryptowalut

Następnie wybierz opcję jaką chcesz opłacić transakcję. Jak widać pierwsze dwie opcję są znacznie korzystniejsze niż kolejne. Jest mniejsza prowizja. Postępuj zgodnie z instrukcją na giełdzie Binance aby sfinalizować zakup.

Binance handel

Przejdź w “Handluj” a następnie w “Podstawowa”. Giełda Binance posiada znacznie więcej funkcji dla zaawansowanych lecz nam wystarczy giełda podstawowa na początek. 

Handluj 2

W tym poradniku pokazuję tylko prosty zakup kryptowalut. Bez odpowiedniej wiedzy nie korzystaj z “Dźwigni”, “Futures” itd.

 1. Zacznij od wyboru par walutowych. Tutaj kupujemy kryptowaluty używając do tego innych kryptowalut. Najpopularniejsze pary walutowe to BTC (bitcoin) oraz USDT (tether- odpowiednik $  w świecie krypto). 
 2. W tym miejscu możesz wyszukać interesującą Cię kryptowalutę używając jej skrótu
 3. W tym miejscu wybierz “Market” jeśli chcesz kupić wybraną kryptowalutę po obecnym kursie na giełdzie lub wybierz “limit” jeśli sam chcesz określic cenę po której chcesz kupić lub sprzedać. 
 4. W tym miejscu kupujesz kryptowalutę. Jeśli nie masz doświadczenia polecam na początek przetestować zakup za małą kwotę aby nabrać wprawy.
 5. W tym miejscu sprzedajesz wybraną kryptowalutę. 

Założenie konta jest całkowicie darmowe 

Wpłaty są darmowe 

Transakcje kupna i sprzedaży kryptowalut – Prowizja 0,1% od transakcji. 

Prowizje można obniżyć mając status VIP. Do uzyskania dla bardziej znaczących graczy. 

Prowizja przy wypłacie zależy od danej kryptowaluty. 

Dokładny opis prowizji na stronie -> https://www.binance.com/pl/fee/trading

Tak możesz lecz nie polecam tego jeśli trzymasz długoterminowo. W takim przypadku przechowuj swoje środki na własnym portfelu czy to mobilnym czy sprzętowym. Binance wypuściła swój własny portfel mobilny o nazwie Trust Wallet. 

Dlaczego warto trzymać środki u siebie w portfelu? 

Jeśli giełda upada może upaść razem z naszymi środkami a tego byśmy nie chcieli. Tak samo upadający bank może ratować się naszymi środkami. 

A kiedy warto trzymać środki na giełdzie? 

Jeśli tradujesz to jesteś zmuszony trzymać środki na giełdzie aby nimi non stop obracać. 

Polecam dobrze poczytać o portfelach i o bezpieczeństwie swoich środków aby ich nie stracić. Zawsze zapisuj ważne hasła, i informacje w kilku miejscach aby nie utracić do nich dostępu