Udostępnij znajomym:

Sposób jak oszczędzić kilkaset złotych na ubezpieczeniu OC, AC, NWW, Assistance

Szybko i na temat. Wiele osób o tym nie wie ale można znacznie zaoszczędzić na ubezpieczeniu OC AC. Aby to zrobić będziemy korzystać z porównywarek ubezpieczeń z dodatkowymi bonusami. Dzięki promocją jeszcze bardziej zaoszczędzimy. 

Nie chcesz niepotrzebnie przepłacać za ubezpieczenie OC? 

Poświęć 20 minut i wylicz ubezpieczenie sam, korzystając z porównywarek ubezpieczeń poniżej. Koniecznie skorzystaj z dodatkowych bonusów jakie dla Ciebie wyszukałem. Firmy często dają dodatkowy bonus aby zachęcić klienta. Korzystaj:

  1. Porównywarka Mubi z dodatkowym bonusem 150 zł zwracanym na Twoje konto -> https://okazone.pl/kod-rabatowy/mubi-bonus-150-zl-dla-ambitnych-2-000-zl-najtansze-ubezpieczenie-oc-ac-mubi-bonus-150-zl/Mubi jak odebrać bonus 150 zł
  2. Porównywarka Rankomat z dodatkowym bonusem od 50 do 600 zł -> https://dodatkowy-zarobek.pl/rankomat-pl-akcja-boomerang-opinie-jak-otrzymac-od-50-do-600-zl-zwrotu-za-ubezpieczenie/Rankomat Boomerang
  3. Porównywarka Punkta -> https://dodatkowy-zarobek.pl/mfind-punkta-opinie-wyszukaj-najtansze-oc-kalkulator-oc-ac/Mfind opinie

Najlepiej skorzystaj z każdej porównywarki i wybierz najlepsze ubezpieczenie dla siebie. Możesz tak zaoszczędzić kilkaset złotych w krótkim czasie. Warto. 

Podstawowe pytania i odpowiedzi

Wystarczy wypowiedzieć umowę poprzedniemu ubezpieczycielowi. Najlepiej zrobić to mailowo przynajmniej 1 dzień przed końcem ubezpieczenia. W innym przypadku przedłuży się automatycznie. Po przedłużeniu nadal możemy wypowiedzieć umowę i zapłacimy tylko za te dni gdzie faktycznie było ubezpieczenie. Za kilka dni wyjdzie to kilka złotych. 

Wypowiedzenie umowy poradnik

Ubezpieczenie OC jest wypłacane poszkodowanemu więc nie ma to aż takiego znaczenia dla nas. Jeśli wybieramy AC to to ubezpieczenie wypłacane jest nam więc tu jest już istotne z jaką firmą podpiszemy umowę. Jest to istotne dla nas. 

Wystarczy wysłać wypowiedzenie umowy mailowo przynajmniej 1 dzień przed końcem. Gdy się spóźnimy zapłacimy za te dni które faktycznie było ubezpieczenie. 

Przykład:

Tomek ma ubezpieczenie do 23 stycznia. W tym dniu dowiaduje się, że może wyszukać znacznie tańsze ubezpieczenie sam. Korzysta z tańszego ubezpieczenia i je zakupuje. Następnie wysyła wypowiedzenie umowy do poprzedniego ubezpieczyciela. Prawdopodobnie ubezpieczyciel przedłuży ubezpieczenie na kolejny rok ponieważ rozpatrzy wypowiedzenie dnia 24 stycznia. Więc faktycznie Tomek 24 stycznia będzie miał podwójne ubezpieczenie OC. Ale już 24 stycznia dokona się wypowiedzenie poprzedniego i Tomek zapłaci tylko za 1 dzień ubezpieczycielowi. 

Poradnik jak wypowiedzieć umowę OC AC 

Tak, wystarczy co roku wyliczać najtańsze ubezpieczenie i je kupować. A poprzednią umowę (o ile się zmieni) wypowiedzieć.